пʼятниця, 27 листопада 2015 р.
четвер, 26 листопада 2015 р.
Тема: Ферум: будова атома, поширення в природі. Фізичні властивості. Хімічні властивості"
Тема: Ферум: будова атома, поширення в
природі. Фізичні властивості. Хімічні властивості:
взаємодіям киснем, галогенами, сіркою,
водою, кислотами, солями
Цілі: сформувати поняття про хімічний
елемент Ферум та залізо як просту речовину, утворену цим елементом;
розширити поняття учнів про вміст елементів у земній корі;
розглянути фізичні властивості заліза; формування навичок критичного
мислення, розвивати пам'ять, формувати науковий світогляд;
здійснювати екологічне виховання, виховувати інтерес до предмета.
Тип
уроку: формування нових знань.
Обладнання: колекція
порід та мінералів, речі із заліза, відновлене
залізо, набір для лабораторного досліду.
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності
Девіз уроку: «Все пізнається в порівнянні.
Від аналізу до структури, а від неї — до властивостей і застосування».
1.
Давні
єгиптяни називали його «ваапеле», що означає
«те, що народилося в небі».
2.
Давні
копти називали його «каменем неба».
3.
Вироби з
нього цінувалися дорожче за золото. Під
страхом смерті заборонено носити зроблені з цього металу прикраси.
4.
Давньогрецький географ та історик Страбон писав, що в глибині Африки живуть племена, які за злиток цього металу дають десять злитків
золота.
5.
В «Одіссеї» Гомера розповідається про те, що переможцям спортивних змагань вручали шматок цього
металу та шматок золота — найцінніші
на ті часи коштовності.
6.
Алхіміки вважали його дуже неблагородним металом, який не вартий того, щоб ним займатися. Це
дуже м'який метал. Ножем, зробленим з цього
металу, не можна обстругати навіть дерев'яної
палички.
Учитель
пропонує учням розшифрувати
Ви, напевне, здогадалися, про який метал йде
мова. Але для того, щоб переконатися чи вірні ваші здогадки – розгадаймо шифрограми,
ключовими словами яких буде тема уроку.
Для
читання шифрограми використовуються тільки ті літери, які в
рядку прямокутника зустрічаються один раз.
3
|
п
|
А
|
и
|
п
|
и
|
в
|
л
|
м
|
І
|
м
|
в
|
І
|
п
|
3
|
І
|
о
|
п
|
о
|
ф
|
н
|
е
|
н
|
о
|
У
|
н
|
р
|
У
|
н
|
У
|
У
|
л
|
ю
|
м
|
ю
|
л
|
Відповідь:
Залізо. Ферум.
ІІ.
Повідомлення теми та мети уроку
Учитель. А як називається
хімічний елемент, з якого утворене залізо?(Ферум)
Отже, тема нашого уроку... ( Читає з дошки.) Подальшу
роботу ми проведемо у вигляді «усного журналу», тобто
майже кожен з вас отримав певне питання, на яке ви повинні були підготуватися.
Отож, розпочинаємо наш «Усний журнал». Звичайно, з
моєю допомогою.
середа, 4 листопада 2015 р.
Тема. Солі, їх склад, назви, класифікація та фізичні властивості.
Тема.
Солі, їх склад, назви, класифікація та фізичні властивості.
Мета: сформувати поняття про солі, визначити особливості їх складу та назв, вміння класифікувати; сформувати вміння складати формули солей та їх
назви, ознайомитися з фізичними властивостями
солей.
Матеріали: зразки солей.
Обладнання: таблиця розчинності, Періодична система хімічних елементів Д. І.
Менделєєва.
Базові поняття та
терміни: кислоти, основи, солі, металічні елементи, кислотний залишок.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку
I.
Організаційний етап.................................. 1 хв.
II.
Перевірка домашнього завдання........... …7 хв.
III. Актуалізація
опорних знань.................. .. 3
хв.
IV.
Вивчення нового матеріалу..................... 15хв.
- Поняття про
солі, їх склад і назви.
- Фізичні властивості солей:
- Класифікація солей: середні та кислі солі.
V. Закріплення знань та вмінь................... . 15хв.
VI. Домашнє завдання.................................. .2хв.
VII.
.Підбиття
підсумків уроку.................... .2хв.
Хід уроку
І.
Організаційний етап
Пролунав уже
дзвінок, він покликав на урок
Кожен з вас
підготувався, на перерві постарався
Зараз будем
працювати, щоб знання нові придбати.
II. Перевірка домашнього завдання
► Самостійна робота на картках.
1. Дати визначення
кислот та основність.
2. З наведеного переліку випишіть окремо у три, стовпчики
формули оксидів, кислот, основ:
Са(ОН)2, НNO3, Н20, КВг, NaОН, ZnО, Са3(Р04), Н2S04,
Сu(ОН)2 , Н2S, H2С03, Fе203, НСl, КОН, СаО, Н3Р04,
СuS04, С02,
F еС13, NaС1, Fе(ОН)3, К2S03.
|
Оксиди
|
Кислоти
|
Основи
|
???
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Взаємопевірка, відповіді на
дошці.
III. Актуалізація опорних знань
► Бесіда.
Ви виписали окремо речовини, що залишились у невідому ланку. Це
четвертий клас неорганічних речовин. З
яким класом речовин вони мають спільні ознаки? Учитель повідомляє тему уроку і
формулює мету уроку.
понеділок, 2 листопада 2015 р.
Цикл уроків з хімії у 7 класі по темі: "Прості речовини. Метали та неметали"
Тема уроку: Прості речовини метали і
неметали. Оксиген. Кисень, склад його
молекули, фізичні властивості кисню.
Мета: повторити
класифікацію речовин; закріпити знання учнів про елементи метали і неметали та
прості речовини на прикладі Оксигену й кисню; дати поняття про Оксиген –
хімічний елемент і кисень – просту речовину; ознайомити учнів з поширенням
кисню в природі, його фізіологічною дією; розвивати вміння учнів самостійно
здобувати знання , використовувати раніше набуті знання в новій навчальній
ситуації; виховувати творчу , допитливу особистість.
Обладнання: періодична система
хімічних елементів, модель молекули кисню, хімічний диктант для учнів
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку:
І. Організаційний етап уроку
Привітання вчителя. Емоційне налаштування учнів на урок.
ІІ. Оголошення теми, мети та завдань уроку. Мотивація навчальної
діяльності.
Учитель: Ми розпочинаємо роботу над темою «Прості речовини метали і неметали».
Сьогодні ми познайомимось з хімічним елементом Оксигеном і утвореною ним
простою речовиною киснем, дізнаємось про те, чому хімічний елемент Оксиген
вважають одним з найпоширеніших в природі, а речовину кисень – найважливішою в
житті живих організмів. Отримані на уроці знання знадобляться вам не лише на
наших наступних уроках , а і у вашому повсякденному житті. Відомий вчений Й. Я. Берцеліус зазначав:
«Кисень – це речовина, навколо якої обертається земна хімія». Отже, вперед за
новими знаннями.
Запишіть тему уроку в зошит.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Метод «Мікрофон»
·
Що таке хімічний елемент?
·
Що таке речовина?
·
Які речовини називаються простими?
·
Які речовини називаються складними?
·
На які дві групи можна умовно поділити всі хімічні
елементи?
·
Які фізичні властивості характерні для металів?
(демонстрація зразків металів)
·
Які фізичні властивості характерні для неметалів?
Підписатися на:
Коментарі (Atom)